Katastrofa Kayserija u ligaškom debiju Prosinečkog, crveni karton Kvržića, 90 minuta za Mešanovića

Kayserispor je danas popodne u 18. kolu turske Superlige gostovao favorizovanom Alanyasporu.

Bio je ovo debi u Superligi za Roberta Prosinečkog na klupi Kayserija, za koji su na terenu prve nastupe upisali i Zoran Kvržić i Muris Mešanović.

Željet će njih trojica ovaj meč što prije zaboraviti, pošto je Alanya deklasirala Kayseri sa 5:1, a posebno će za ovom utakmicom žaliti Kvržić.

Lijevi bočni Kayserija je u sudijskoj nadoknadi prvog dijela zaradio direktan crveni karton nakon grubog starta s leđa, a već tada je rezultat bio 1:0, pošto je Grk Tzavellas pogodio za Alanyju u 38. minuti.

Drugo poluvrijeme donijelo je dominaciju domaćeg sastava, koji je postigao još čak četiri gola i s “petardom” ispratio goste kući.

Bakasetas i Cisse su brzo doveli Alanyu do prednosti od 3:0, a u samom finišu je dva gola postigao Fernandes. Utješni pogodak za Kayseri postigao je Pedro Henrique. Ova tri boda Alanyju dovode do 3. mjesta na tabeli sa 32 boda, a Kayseri je ostao posljednjeplasirani sa 10 bodova.

Muris Mešanović je na terenu proveo svih 90 minuta.