Kakva-takva prednost za Malmo: Nalić i Ahmedhodžić uspješni u prvom meču protiv regionalnog rivala

Fudbaleri Malmoa slavili su rezultatom 2:1 u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka protiv HJK-a iz Helsinkija.

Malmo je kao veliki favorit dočekao regionalnog rivala iz Finske, ali nije bilo tako lako. Antonio-Mirko Čolak je doveo Šveđane u vodstvo u posljednjim trenucima prvog dijela.

Ipak, u 68. minuti Roope Riski je poravnao na 1:1. No, to nije pokolebalo domaćina koji je golom Andersa Christiansena u 74. minuti osigurao sebi kakvu-takvu prednost pred revanš.

Dvojica bosanskohercegovačkih reprezentativaca upisala su nastupe danas. Anel Ahmedhodžić je odigrao svih 90 minuta, dok je Adi Nalić zamijenjen u 69. minuti.