Kakva ludnica u produžecima: Nastić i BATE osvojili Kup golom iz 121. minute finala

Fudbaleri BATE Borisova osvojili su Kup Bjelorusije minimalnom pobjedom nad Dynamo Brestom nakon produžetaka rezultatom 1:0.

Pravu uspavanku smo gledali u finalu Kupa Bjelorusije, ali smo na kraju dobili nevjerovatnu ludnicu u posljednjem minutu produžetka.

U regularnom dijelu utakmice nije bilo golova, pa je djelovalo da će susret u Minsku biti odlučen nakon jedanaesteraca.

Ipak, u 121. minuti dogodila se velika gužva u šesnaestercu Dynama, a na kraju iz šestog šuta kojeg su uputili igrači BATE-a, Zakhar Volkov je pogodio i donio svom timu trofej.

Za BATE je ovo četvrti pehar u Kupu Bjelorusije, čime je ovaj tim stigao do prvog mjesta na vječitoj listi. Bosanskohercegovački reprezentativac Bojan Nastić odigrao je za svoj tim svih 120 minuta.