Kakanj se držao u prvom dijelu, Igokea se raspucala u nastavku i upisala ubjedljiv trijumf

Košarkaši Igokee slavili su protiv Kaknja ubjedljiv trijumf rezultatom 103:73 u posljednjem meču devetog kola Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci.

Pomalo neočekivano, Kakanj se sjajno držao u prvom poluvremenu protiv Igokee, a domaćin je neposredno prije odlaska na odmor imao koš ili dva prednosti u odnosu na goste.

Ipak, u nastavku meča igra gostiju se doslovno ‘raspala’. Igokea je prebacila u brzinu ‘više’ i na kraju slavila sa čak 30 poena razlike.

Igokeu je do pobjede vodio Darko Talić sa 19 poena, osam asistencija i pet skokova dok su Đorđe Simeunović, Rashad Vaughn i Đorđe Gagić dodali po 15. Vaughn je imao po dva skoka i asistencije, a Simeunović je dodao pet skokova i tri asistencije dok je Gagić uz također pet skokova dodao i dvije asistencije. Još je dvocifren bio Evans Keenan sa 13 poena i po četiri skoka i asistencije.

Kod Kaknja najbolji je bio Haris Ćurevac sa 25 poena i dva skoka dok je Ermin Dedić dodao 17 poena uz četiri skoka i tri asistencije. Još je dvocifren bio Adnan Arslanagić sa 14 poena, sedam asistencija i dva skoka.