Kadeti Sarajeva ubjedljivo savladali Željezničar i udaljili Plave od titule, remi pionirskih selekcija

U zaostaloj utakmici 7. kola Elitne lige za kadete, Sarajevo je Trenig centru u Butmiru sa 4:0 deklasiralo gradskog rivala ekipu Žečjezničara.

Iako se Plavi bore za titulu, bordo dječaci su danas bili mnogo bolji i angažovaniji te su na kraju salvili sa visokih 4:0.

Tabak je doveo domaće u vodstvo u 21. minuti, a Tabak je u 30. minuti zatresao vlastitu mrežu za prednost Sarajeva 2:0. Sve dileme oko pobjednika riješio je Hajdarević pogotkom u 43. minuti, a konačnih 4:0 postavio je Mešić u 69. minuti.

Sarajevo je ostalo trećeplasirane, dok su kadeti Željezničara ozbiljno ugrozili titulu prvaka s obzirom da sada dva kola prije kraja zaostaju bod za vodećim Širokim Brijegom.

Nešto ranije gradski derbi u konkurenciji pionira završio je rezultatom 1:1. Sarajeva je u prošlom kolu osiguralo titulu prvaka u ovoj selekciji, a Željezničar je drugoplasirani.

FK Sarajevo – FK Željezničar 4:0 (Tabak 21’ Tabak a.g. 30’, Hajdrarević 43’, Mešić 69’)

FK Sarajevo: Šahinović, Ćosić, Džafić, Sejmenović, Tabak, Đuderija, Šuvalija, Mulaosmanović, Kečanvoić, Hajdarević, Hodžić. Igrali su još: Gušo, Viteškić, Mešić, Ramić, Erić.

FK Željezničar: Brajlović, Fejzić, Beća, Drina, Šošić, Džanko, Ćorić, Mulaosmanović, Husić, Karalić, Gasal. Igrali su još: Hodžić, Mućaj, Bajrić, Kulašin, Lukovac.