Jusuf Nurkić zaigrao nakon oporavka od povrede, Portland ostvario trijumf u Orlandu

Nakon oporavka od povrede koji je trajao dva mjeseca, Jusuf Nurkić je zaigrao za Portland.

Njegovi Trail Blazersi su slavili u Orlandu protiv domaćeg Magica, 105:112. Gosti iz Oregona su većim dijelom susreta imali blagu prednost, domaćin je tek šest minuta prije kraja uspio izjednačiti (94:94), ali za nešto više od toga nije imao snage.

Jusuf Nurkić je pružio sasvim solidnu partiju u povratničkom meču, susret je počeo u startnoj petorci. Za nešto manje od 18 minuta upisao je po osam poena i skokova, zatim dvije asistencije te po jednu blokadu i ukradenu loptu.

U pobjedničkom timu najefikasniji su bili CJ McCollum (22 poena) i novajlija Norman Powell (22), koji je stigao iz Toronta prije nekoliko dana. Kod Orlanda je najefikasniji bio krilni centar Chuma Okeke (22).

Portland je trenutno peti na Zapadu s omjerom 27-18.