Juniori FK Sarajeva poraženi od U-19 selekcije Vijetnama, slijedi meč sa mladom reprezentacijom

Juniori FK Sarajevo poraženi su danas od U19 selekcije Vijetnama u prijateljskom meču u sklopu priprema za međunarodni turnir, na kojem će nastupiti od 30. oktobra do 5. novembra. Rezultat je glasio 1:2 za domaći timm, piše fksarajevo.ba.

Sarajevo je zaprijetilo u 13. minuti preko Kenana Dervišagića, ali promjene rezultata nije bilo. Samo dvije minute kasnije, tačnije u 15. minuti, Vijetnamci stižu do prednosti. Strijelac je bio Kim Nhat.

Bordo tim imao je priliku za izjednačenje u 31. minuti, kada mu je dosuđen jedanaesterac. Đani Salčin je šutirao s bijele tačke, a njegov udarac odbranio Van Chuan.

Ipak, Sarajevo je došlo do 1:1 u 37. minuti, kada mrežu domaće momčadi trese Haris Konjalić.

To je bio rezultat prvog poluvremena, a u nastavku domaći tim stiže do drugog gola, koji se ispostavio kao odlučujući. U 54. minuti ga je postigao Manh Quynh.

Sarajevo će turnir otvoriti susretom sa U21 selekcijom Vijetnama, koji se igra 30. oktobra od 18:00 sati.

Početni sastav Sarajeva: Dagoja, Salčinović, Živković, Kečanović, Islamović, Kadrić, Tačak, Salčin, Dervišagić, Konjalić, Nargalić.

Izmjene: Đuderija, Makić, Obuća, Husić, Mulaosmanović, Fetahović.