Jota donio pobjedu Liverpoolu na Molineuxu, Patricio doživio stravičnu povredu glave

Liverpool je prekinuo niz od dva uzastopna poraza u Premier ligi pobjedom na Molineuxu protiv Wolverhamptona u utakmici 28. kola (0:1), a jedini pogodak na utakmici postigao je Portugalac Diogo Jota. Na večerašnjoj utakmici stravičnu povredu glave doživio je golman Vukova Rui Patricio.

Wolverhampton je imao dobru šansu odmah u petoj minuti, a Alisson je zaustavio udarac Nelsona Semeda. Na drugoj strani u 13. minuti Sadio Mane je pokušao, no njegov udarac je izblokiran. Uslijedio je mirniji period igre, a onda je u 38. minuti Senegalac ponovo pokušao i poslao loptu malo pored stative.

U 45. minuti Jonny je uposlio Rubena Nevesa, a Portugalac je poslao loptu malo pored gola. Redsi su uspjeli povesti u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Strijelac vodećeg pogotka za Liverpool bio je Diogo Jota.

Jota je tako postao tek drugi fudbaler u historiji Premier lige koji je postigao gol za Wolverhampton i protiv njih. Ranije je to učinio samo Stephen Hunt. Zanimljivo, ovo je bila tek druga utakmica u posljednjih 14 premijerligaških u kojoj su Redsi postigli gol u prvom poluvremenu.

Na startu drugog dijela Conor Coady je prijetio Liverpoolu kada je šutirao glavom. Ovo je treća uzastopna premijerligaška utakmica na kojoj je stoper Wolvesa uputio udarac, a ranije je uradio to samo dva puta na čak 101 premijerligaškoj utakmici. James Milner je ušao s klupe u 67. minuti i izjednačio rekord Petera Croucha. Naime, ovo mu je bila 158. premijerligaška utakmica u kojoj je ušao s klupe.

Poslije mirnijeg dijela igre, uslijedile su dvije dobre šanse za Redse, ali je desetak minuta prije kraja utakmice Rui Patricio zaustavio udarce Mohameda Salaha i Jote. Salah je zatresao mrežu domaćih u 87. minuti, ali pogodak Egipćanina je poništen zbog ofsajda. Tom prilikom golman domaćih Rui Patricio doživio je tešku povredu glave, a povrijedio ga je saigrač Coady, što možete pogledati OVDJE.

Uslijedio je veoma dug prekid utakmice. Na kraju iskusni Portugalac iznesen je na nosilima. Podsjetimo, nedavno je Raul Jimenez, napadač Vukova, također doživio tešku povredu glave. Odigrana je još sudijska nadoknada i do kraja nije bilo promjene rezultata.