Još jedan favorit napravio kiks: Finska priredila iznenađenje na Evropskom prvenstvu u futsalu

U drugoj utakmici grupe B Evropskog prvenstva u futsalu viđen je još jedan remi, a Finska je napravila iznenađenje protiv Italije. Završeno je 3:3.

Finci su poveli već u prvoj minuti golom Alamikkoterva, a dvije minute poslije Nicolodi je poravnao na 1:1, a to je bio rezultat prvog poluvremena.

Italija je povela u 30. minuti golom De Matosa, ali u istoj minuti poravnao je igrač koji je postigao i prvi pogodak za Finsku. Autio je u 33. minuti donio prednost Fincima od 3:2.

Tako je Finska bila na korak od apsolutne senzacije, ali to je spriječio De Matos svojim drugim golom u 39. minuti i završeno je 3:3.

Ranije je u grupi B Slovenija je također ispustila pobjedu protiv velikog favorita Kazahstana, a završeno je rezultatom 4:4.