Jorgandžije ponovo prejake za Bavarce

U odličnom prvom dijelu na Vicente Calderonu viđeno je nekoliko sjajnih šansi sa obje strane. Muller je imao najbolju za Bayern u 13. minuti kada je Oblak odlično reagovao, a samo nekoliko minuta poslije na drugoj strani Neuer je spasio Bayern poslije udaraca Carrasca.

U 23. minuti Atletico je imao veliku šansu za vodstvo, ali Fernando Torres nije uspio da sa svega nekoliko metara glavom ubaci loptu u mrežu i pogodio je samo stativu. Ipak, Yannick Carrasco se u 35. minuti odlično izborio za poziciju za šut, te je prizemnim i preciznim udarcem donio vodstvo Jorgandžijama 1:0.

Ribery je do kraja prvog dijela prijetio Oblaku, ali Atletico je imao minimlanu prednost nakon prvog poluvremena.

Ponovo je Carrasco prijetio početkom drugog dijela, ali Neer se nije dao prevariti. U finišu Bavarci su bacili sve karte u napad, ali i pored dobrih šansi Lewandowskog i Robbena nisu mogli do gola. U 84. minuti dosuđen je penal za Atletico, ali Griezmann je bio neprecizan i do kraja je ostalo 1:0.

Sjajan meč viđen je i u duelu Rostova i PSV-a, a na kraju je bilo 2:2. Domaći su dva puta vodili preko Poloza u 8. i 37. minuti, ali holandski prvak je stizao prednost preko Proppera u 14. i De Jonga u 45.

PSV je imao šansu i za potpuni preokret, ali je Propper promašio penal u 56. minuti u ostalo je 2:2.