Jokić promašio šut za pobjedu: Clippersi nakon velikog preokreta savladali Nuggetse

Los Angeles Clippersi velikim preokretom u drugom poluvremenu pobijedili su Denver Nuggetse 87:85 i došli do polovičnog učinka u sezoni (21-21).

U prvom poluvremenu Clippersi su ubacili sablasno niskih 28 koševa, a u trećoj četvrtini pali na 25 poena zaostatka prije nego što je trener Ty Lue silom prilika snizio petorku i promijenio ritam utakmice.

Niska postava je odsjekla Nikolu Jokića od ostatka ekipeni za samo nekoliko minuta prepolovila zaostatak od 25 razlike, a u završnici i preuzela vodstvo.

U posljednjem napadu Nuggetsa Jokić je šutnuo tricu za pobjedu, promašio, Aaron Gordon je u posljednji trenutak uhvatio ofanzivni skok i izbacio loptu prema obruču za produžetak, ali ni njegov pokušaj nije uspio.

Mladi Amir Coffey predvodio je Clipperse s 18 poena, dok je Aaron Gordon za Denver zabio 30 uz 12 skokova. Jokić se mučio s konstantnim udvajanjima te je završio s 21 košem, 13 skokova i osam asistencija.

Golden State Warriorsi doživjeli su treći poraz u posljednje četiri utakmice, a nije im pomogao ni triple-double Stephena Curryja od 27 koševa, 10 skokova i 10 asistencija.

Klay Thompson u drugoj utakmici nakon dvoipogodišnje pauze zbog povreda postigao je 14 poena. Memphis Grizzliesi slavili su 116:108 na krilima fenomenalnog Jaa Moranta i njegovih 29 koševa.

Poraz Warriorsa iskoristili su Phoenix Sunsi koji su tijesnom pobjedom u Torontu 99:95 ponovno postali vlasnici najboljeg omjera u ligi. Ujednačeni napad Sunsa predvodio je Jae Crowder s 19 poena.