Jokić isključen zbog udaranja i postao prvi MVP nakon Johnsona koji je ispao “metlom”

Phoenix je pobjedom 125:118 protiv Denvera u gostima s 4:0 prošao u finale doigravanja Zapadne konferencije, dok se u polufinalu Istočne konferenciji Milwaukee u potpunosti vratio u život savladavši Brooklyn sa 107:96, čime je izjednačio u seriji na 2:2.

Utakmicu između Denvera i Phoenixa obilježilo je i isključivanje Nikole Jokića. Srbijanski košarkaš završio je sezonu sa 22 poena i 11 sokova, a isključen j četiri minute prije kraja treće četvrtine zbog udaranja po licu Camerona Paynea.

Jokić je tako prvi MVP koji je “metlom” ispao iz doigravanja nakon Magica Johnsona 1989., a Paul je tek treći igrač stariji od 36 godina koji je postigao 37 ili više poena u play-offu uz Kareema Abdul-Jabbara i Karla Malonea. Ubacio je 37 poena, uz sedam asistencija i tri skoka. Booker ga je pratio sa 23 poena i 11 asistencija, dok je u poraženoj ekipi Barton ubacio 25 poena.

Milwaukee je nešto ranije pobijedio Brooklyn 107:96 i izjednačio polufinalnu seriju Istoka na 2:2. Giannis Antetokounmpo imao je double-double s 34 koša i 12 skokova, baš kao i Kevin Durant u poraženoj ekipi (28 koševa, 13 skokova).