Jedan je Edin Džeko: Dijamant u posljednjoj minuti pogodio za pobjedu Intera!

U utakmici 23. kola italijanske Serije A, Inter je na Giuseppe Meazzi došao do pobjede protiv Venezije (2:1) u posljednjoj minuti, a pobjedonosni pogodak postigao je naš Edin Džeko.

Inter je od početka imao uglavnom loptu u svom posjetu, no nije uspio ozbiljnije zaprijetiti. Venezia je uspjela doći do vodstva u 19. minuti kada je pogodio Thomas Henry. Tri minute poslije Džeko je imao veliku šansu za Nerazzure, ali je glavom poslao loptu preko gola.

Lautaro Martinez je šutirao iz voleja u 36. minuti i bila je to dobra šansa za domaće. Inter je uspio doći do poravnanja u 40. minuti golom Nicola Barelle. I u drugom poluvremenu lopta je većinu vremena bila u nogama fudbalera ekipe sa Giuseppe Meazze.

Inter nije mnogo prijetio ni u drugom dijelu utakmice. Matteo Darmian je imao šansu u 63. minuti, ali siguran je bio Luca Lezzerini. Golman Venezije odbranio je i pokušaj Federica Deimarca u 70. minuti. Domaći su pokušavali do kraja doći do gola, a kada se činilo da neće upisati sva ti boda pojavio se Džeko.

Denzel Dumfries je prošao po desnoj strani u 90. minuti i centrirao pred gol Venezije, a onda je majstorski glavom Dijamant pogodio za pobjedu Intera.