Izvrsne partije Orelika i Gegića: Bh. derbi Druge ABA lige na Zlatiboru pripao Sparsima

Večeras je u meču 13. kola Druge ABA lige na Zlatiboru odigran bosanskohercegovački derbi između Sparsa i Širokog Brijega, a uspješniji je bio sarajevski tim (93:80).

U prvom poluvremenu su se ekipe pretežno smjenjivale u vodstvu pošto se igralo koš za koš i utakmica je bila u egalu, a na odmor s malom prednošću od 43:46 odlaze Širokobriježani.

Ipak, Spars mnogo bolje ulazi u treću dionicu i tu pravi, ispostavit će se, i ključnu prevagu. Igrali su izvrsno momci Miodraga Kadije i tu četvrtinu dobili sa 11 razlike, pa su u posljednjih deset minuta meča ušli s prednošću od 70:62.

U finišu meča nisu dozvolili da se Široki vrati, održavali su dvocifrenu prednost, a na kraju slavili sa 93:80.

Sjajan je večeras u redovima Sparsa bio Litvanac Gediminas Orelik sa 27 poena i 6 skokova, a Ammar Gegić je ubacio 26 poena i uhvatio također 6 skokova.

Thomas je kod Širokog imao 29 poena.

Sparsi su tako trenutno na omjeru od 10 pobjeda i 3 poraza i uz meč viška su odmah iza prvoplasiranog Studentskog centra. Širokobriježani su u nizu od tri poraza i sada su na omjeru 5-8 i na devetoj poziciji.

Tim s Pecare je definitivno tako ostao bez šansi za play-off ovog takmičenja.