Iznenađenje u Pecari: Široki nanio prvi poraz Igokei u Prvenstvu BiH

Široki je večeras u utakmici četvrtog kola košarkaškog Prvenstva Bosne i Hercegovine napravio iznenađenje u dvorani Pecara, a pobijedili su Igokeu rezultatom 76:63. Ovo je bio prvi poraz za Igoke ove sezone u domaćem prvenstvu.

Široki Brijeg je došao u prednost na početku utakmice i istu nije ispuštao. Prednost domaćih je rasla, a na poluvrijeme su otišli sa 23 poena “viška” (48:25). Tada je već bilo jasno da će Igosi teško nešto napraviti večeras.

Treća dionica pripala je Igokei, međutim na ulasku u posljednih deset minuta gosti su imali značajan zaostatak od 18 poena. Široki je sigurno čuvao prednost, a tek u finišu utakmice istu je Igokea uspjela smanjiti, ali ne i približiti se domaćima te su poraženi sa 76:63.

Domaće je do pobjede vodio Mateo Čolak sa 16 poena, uz četiri skoka, dok su Ivan Karačić i Filip Kraljević dodali po 12 poena. Nemanja Nikolić je bio najefikasniji u poraženoj ekipi sa 15 poena, a Dennis Clifford dodao je 11.