Iznenađenje na Pierre-Mauroyju: Brest izvukao bod na gostovanju kod Lillea

Na Pierre-Mauroy u 11. kolu francuske Ligue 1 kreirano je iznenađenje, a Brest je remizirao sa domaćih Lilleom (1:1).

Lille je loše ušao u sezonu, ali je u posljednje vrijeme vezao tri pobjede, te upisao poraz od Clermonta, a večeras je bod uspio izvući Brest, koji je bio autsajder u ovom meču.

Domaći su došli do prednosti u 19. minuti kada je pogodio Jonathan David. Burak Yilmaz je potom propustio priliku, da bi Romain Faivre u 32. minuti izjednačio.

Lille je napadao, a u drugom poluvremenu najveću šansu imao je Timothy Weah u 66. minuti, međutim do posljednjeg sudijskoj zvižduka rezultat se nije mijenjao.