Ivanković: Zaostatak za Sarajevom je sad veliki, pokušat ćemo se izvući u utakmici sa Željezničarom

U izostanku Mladena Žižovića, danas je na Otoci ekipu Zrinjskog s klupe vodio Mario Ivanković.

Sigurno je da će htjeti zaboraviti utakmicu što prije, nakon visokog poraza od fenjeraša Olimpika (3:0).

“Sigurno se nismo nadali porazu, ne ovako teškom, nego nikakvom. Došli smo ovdje po tri boda i tako ušli u utakmicu. U prvom poluvremenu smo imali dosta šansi, ali nas jednostavno nije htio gol. Tako smo krenuli i u drugo poluvrijeme, zaprijetili sa dvije polušanse i onda se desi nesmotrenost u odbrani. Zasluženi penal za Olimpik i vodstvo 1:0. Kasnije još jedan penal, mislim da nije ni trebalo doći do njega, ali tu je već bio kraj. To je 2:0, drugi žuti karton za golmana, igrač manje uz takav zaostatak protiv ovako angažovanog Olimpika… Šta da se radi, ostaje nam da čestitamo Olimpiku na zasluženoj pobjedi”, kazao je Ivanković.

Prokomentarisao je i trenutno stanje na tabeli.

“Ambicije su uvijek iste, a sad je veliki zaostatak jer Sarajevo faktički gazi sve pred sobom i nemaju kiksa. Mi smo danas kiksali, ne znam šta da kažem nakon ovog poraza, ali takav je život i idemo dalje. Okrećemo se utakmici protiv Željezničara da se probamo izvući”, konstatovao je Ivanković.