Ivanišević debitovao u stručnom štabu Đokovića, branilac titule lako do trijumfa na startu Wimbledona

Novak Đoković na sjajan je način krenuo u odbranu titule na Wimbledonu. Njemački teniser Philipp Kohlschreiber nije imao izgleda i srbijanski teniser uvjerljivo je slavio 3:0, po setovima 6:3, 7:5, 6:3.

Nijemac je čak bolje otvorio meč, uzeo je Đokoviću servis odmah na otvaranju, ali Đoković se vrlo brzo pribrao i bez većih problema uzeo prvi set.

Drugi set je počeo na identičan način. Kohlschreiber je uzeo break, Đoković je odmah uzvratio, a ključni trenutak drugog seta dogodio se u 11. gemu kad je Srbijanac uzeo break i poveo 2:0.

Nijemac se nije predavao u trećem setu, dao je sve od sebe, ali Đoković je ipak klasa za sebe. Ovom pobjedom na klupi Đokovićevog stručnog štaba debitirao je i Goran Ivanišević, koji će Đokoviću pomagati tokom ovogodišnjeg Wimbledona, a kako stvari stoje, zadržat će ulogu zamjenika prvog trenera Marjana Vajde i kasnije.

U drugom kolu Đoković ide na Amerikanca Denisa Kudlu.

Trenutno naš Damir Džumhur igra susret 1. kola protiv Pabla Cuevasa. Poveo je sa 1:0 u setovima. Nažalost, bh. teniser je sebi zakomplikovao život u drugom setu nakon što je prethodno vodio sa 5:2. Izgubio je na koncu u tie-breaku te je trenutni rezultat 1:1 u setovima.

Rezultati 1. kola: Đoković – Kohlschreiber 3:0, Kudla – Jaziri 3:0, Seppi – Jarry 3:1, Kovalik – Haase 0:3.