Ivan Toney nastavlja dominirati: Pčele “izujedale” Vukove na Molineuxu

Sjajni Brentford došao je do druge pobjede u Premier ligi ove sezone, a Pčele su u petom kolu savladale Wolverhampton na Molineuxu (0:2).

Ivan Toney je nastavio dominirati, a bio je najzaslužniji za pobjedu gostiju. Pomenuti fudbaler pogodio je iz penala u 28. minuti, a nedugo nakon toga poništen mu je pogodak nakon intervencije VAR-a zbog igranja rukom.

Toney je u 34. minuti asistirao Bryanu Mbeumu za 0:2, a tada su već Vukovi bili na koljenima. Gosti su ostali sa igračem manje u 65. minuti kada je Shandon Baptiste dobio drugi žuti karton. Wolves je napadao do kraja, ali do pogotka nije došao.

Današnjim pogotkom i asistencijom, Toney je učestvovao kod 44 gola od kada je došao u Brentford. Postigao je 33, a 11 puta je asistirao. U prva četiri ranga engleskog fudbala nijedan igrač u tom periodu nije učestvovao kod više pogodaka. Dominacija.