Italija bolja od Holandije: Za titulu prvakinja Evrope sutra protiv Srbije

Ženska odbojkaška reprezentacija Italije drugi je finalista Evropskog prvenstva nakon što je večeras u Beogradu rezultatom 3:1 u polufinalu savladala selekciju Holandije, javlja Anadolu Agency (AA).

Nakon što je danas Srbija, pobjedom nad Turskom, postala prvi finalista Evropskog prvenstva za žene u odbojci, poznato je i ime drugog finaliste takmičenja, a riječ je o reprezentaciji Italije koja je u beogradskoj Štark Areni bila bolja o Holandije.

Italija je pokazala bolju igru u prvom setu koji je na kraju osvojila sa 25:19. U drugom setu također dominacija Italijanki naročito u zadnjem dijelu seta, gdje je Italija vodila 19:16, a set osvojila sa čak 25:17.

Treći set potpuna suprotnost u odnosu na prethodni. Nadmetanje ekipa odvijalo se do izjednačenja 9:9, nakon čega Holandija u potpunosti preuzima kontrolu nad igrom, postiže čak devet poena, a Italija samo jedan. Holandija osvaja treći set rezultatom 16:25.

Italija je očigledno treći set iskoristila za odmor, jer u četvrtom setu ponovo preokret. Italijanke su imale vodstvo 18:10, a set je na kraju završen rezultatom 25:16, ukupno 3:1 za Italiju.

Finale Evropskog prvenstva između Srbije i Italije je sutra u Štark Areni, a istog dana će za bronaznu medalju snage odmjeriti Turska i Holandija.