Ista meta, isto odstojanje u borbi za Evropu: Pobjede Veleža, Zrinjskog i Širokog

Velež, Zrinjski i Široki Brijeg, tri kluba koja su u velikoj borbi za plasman u Evropu, ostvarila su pobjede u pretposljednjem kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine tako da se poredak na tabeli nije promijenio.

Zrinjski je slavio protiv Željezničara sa 4:2. Plemići su poveli već u petoj minuti kada je strijelac bio Bašić, a samo dvije minute poslije Tičinović je prizemnim udarcem udvostručio prednost mostarskog kluba.

U finišu prvog poluvremena Ikić je pogodio glavom i smanjio na 2:1. Samo nakon sedam minuta igre u drugom dijelu Plavi su poravnali preko Bekrića. Lopta se odbila do veznjaka gostiju nakon što je Varvodić odbranio šut Subašića, y Željin veteran je potom proslijedio loptu u mrežu za 2:2.

Dosuđen je penal za Zrinjski u 59. minuti, a siguran sa bijele tačke bio je Bilbija za 3:2. Nije se dugo čekalo da Plemići odu ponovo na dva gola prednosti, a u 67. minuti Bilbija je bio ponovo strijelac nakon greške Željine dobrane za 4:2. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

Zrinjski – Željezničar 4:2

Stadion: Pod Bijelim brijegom (Mostar). Sudija: Elvis Mujić (Banovići). Žuti kartoni: .

ZRINJSKI: Varvodić, Ćorluka, Jakovljević, Magdić, Bekić (od 85. Marušić), Zlomislić, Pušić (od 46. Enin), Bašić (od 73. Filipović), Juranović (od 62. Todorović), Tičinović (od 73, Trebotić), Bilbija.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Blažević (od 54, Beća), Ikić, Kosorić, Šehić, Duraković (od 67. Čeliković), Alispahić, Bekrić, Subašić (od 67. Gasal), Mujezinović (od 78. Miličević), Juričić (od 78. Nargalić).

Široki Brijeg je savladao Mladost iz Doboja kod Kaknja (1:0). Domaći su veoma rano poveli, a sjajan pogodak postigao je Jurić u četvrtoj minuti utakmice. Mladost se oslobodila pritiska i imala nekoliko šansi, a stopostotnu je imao Ćerimagić u 19. minuti kada mu je odbranio Miškić.

Uslijedio je mirniji period igre, a u finišu poluvremena ponovo je prijetio Ćerimagić. Na početku drugog dijela Širokobriježani su imali veliku priliku kada je Stanić pogodio prečku. Okvir gola pogodio je i Jurić u 58. minuti.

Vazda je u 66. minuti posao loptu pored gola. Široki Brijeg nije uspio još jednom ugroziti gol gostiju, ali je sačuvao svoj i došao do veoma važne pobjede.

Široki Brijeg – Mladost DK 1:0

Stadion: Pecara (Široki Brijeg). Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo). Žuti kartoni: Jurilj (Široki Brijeg), Jahić (Mladost DK).

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Čuljak, Musa, Begić, Šabić (od 59. Brekalo), Stanić (od 83. Mašić), M. Jurić, S. Jurić, Jurilj, Ikić (od 70. Majić).

MLADOST: Velić, Šabanović, Mahmić, Begić (od 76. Hrustanović), Ćerimagić, Jahić, Miljanović, Šarić, Vazda, Handžić, Vladić (od 76. Čago).

Velež je savladao Slobodu sa 2:0. Georgijević u četvrtoj minuti nije iskoristio penal, kojeg je odbranio Kukić, koji je najzaslužniji što u prvom dijelu nije bilo pogodaka. Rođeni su nizali šanse u prvom dijelu, ali izostala je realizacija. Za Slobodu šansu je imao Dženis Beganović.

Početkom drugog dijela Zvonić je dobro pokušao. U novoj šansi našao se Vehabović u 66. minuti. Alić je uputio jedan od rijetkih udaraca prema golu Veleža u 71. minuti, a tri minute poslije Rođeni su poveli. Kukić je odbranio šut Ćosića, nakon je Zvonić pogodio glavom za 1:0.

Behram je imao priliku u 85. minuti, a nedugo nakon toga ovaj fudbaler postigao je pogodak i povisio na 2:0. Do posljednjeg sudijskog zvižduka nije bilo promjene. Rođeni su nastavili sjajan niz i 19. utakmica su bez poraza.

Velež – Sloboda 2:0

Stadion: Rođeni (Mostar). Admir Šehović (Sarajevo). Žuti kartoni: Chesmedjiev, Zeljković, Ćosić (Velež), Balić, Beganović A., Kurtalić, Predragović (Sloboda).

VELEŽ: Bogdanović, Chesmehmedjiev (od 59. Pešeš), Zvonić, Zeljković, Ferreyra, Ćosić, Ovčina, Vehabović (0d 83. Behram), Radovac, Brandao (od 82. Osimć), Georgijević (od 87. Zubanović).

SLOBODA: Kukić, Devedžić, Ilić, A. Beganović, Kurtalić, Maksimović (od 75. Đorđić), Osmić, Mišković (od 70. Alić), Balić (od 65. Predragović), Leko (od 46. Leko), Dž. Beganović.