Isplivala 12. vrijeme u Evropi: Amini Kajtaz izmaklo polufinale na SP za 49 stotinki

Amina Kajtaz, najbolja bosanskohercegovačka plivačica, zauzela je 22. mjesto na 100 metara u disciplini delfin na Svjetskom prvenstvu u Gvanžuu.

Amini je polufinale izmaklo za 49 stotinki. Naša plivačica je isplivala za 59,08 sekundi, a time je popravila bh. rekord koji je bio u njenom vlasništvu, te je to bilo 12. vrijeme u Evropi.

Vrijedi istaći da je naša plivačica potvrdila i B olimpijsku normu.

Prvog dana takmičenja u plivanju nastupio je i Mihajlo Čeprkalo, koji je završio na 47. mjestu u kvalifikacijama trke na 50 metara u disciplini delfin. Imao je vrijeme 24,59 sekundi.