Isner poražen nakon ”cjelodnevnog meča”, pobjede Gasqueta i Berdicha

Nakon 11 sati i pet minuta u meču koji je se igrao danima slavio je američki teniser. Šest godina kasnije, na istoj travi Londona, Isner je igrao još jedan maratonski meč, a ovaj put protivnik mu je bio Joel-Wilfried Tsonga.

Nakon pet dugih setova na kraju je slavio Francuz s 19:17 u posljednjem setu i plasirao se u 4. kolo. Plasman u 4. kolo danas su ostvarili i Lucas Pouille koji je s 3:1 bio bolji od Juana Martina Del Potra, kao i Richard Gasquet koji je istim rezultatom porazio Alberta Ramosa.

Australas Nick Kyrgios također rezultatom 3:1 porazio je Španca Feliciana Lopeza, baš kao i Tomaš Berdich Nijemca Alexandera Zvereva.
U posljednjem meču dana koji je okončan maločas Čeh Jiri Vesely s lakoćom se obračunao sa Joaom Sousom porazivši ga s 3:0.