Ishod kojim su zadovoljne obje strane: Senegal i Gvineja podijelili bodove

Fudbaleri Senegala su danas na Afričkom kupu nacija pružili još jednu blijedu partiju, a ovaj put se nisu uspjeli "izvući".

Fudbaleri Senegala su danas na Afričkom kupu nacija pružili još jednu blijedu partiju, a ovaj put se nisu uspjeli “izvući”.

U prvom kolu je Senegal, podsjetimo, iz penala u 95. minuti došao do pobjede nad Malavijem, ali danas su kiksali protiv Gvineje. Bio je to meč bez pogodaka (0:0), pa su timovi podijelili bodove.

Najbolju priliku na utakmici imao je u 68. minuti Sadio Mane, kad je šutirao pored gola iz idealne pozicije.

Bio je to okršaj dva fudbalera Liverpoola, pošto za Senegal nastupa Mane, a za Gvineju Naby Keita, a bod će zadovoljiti obje strane.

Senegal i Gvineja imaju po četiri boda i jasno je da će proći dalje iz ove grupe, a Malavi i Zimbabve su bez bodova i svoj međusobni meč igraju nešto kasnije.