Inter je na vrhu Serije A! Nezaustavljivi Lukaku za pobjedu u derbiju, slijedi borba lidera

Fudbaleri Intera upisali su veliki trijumf nad Interom rezultatom 3:1 i zauzeli su tako prvo mjesto na tabeli Serije A.

Dugo je Milan držao čelo tabele u Italiji, ali je došlo vrijeme za promjenu i po okončanju kola (Inter je preuzimao vrh dok bi Milan imao utakmicu manje).

Do prvog mjesta na tabeli Inter je stigao pobjedom u velikom derbiju protiv Lazija, a sve na krilima nezaustavljivog Romelua Lukakua.

U 22. minuti Nerazzurri su poveli golom Belgijanca sa bijele tačke, nakon što je dosuđen penal za Inter, a gosti su upriličili žestoke proteste.

Do poluvremena igrao se zanimljiv fudbal, a onda u posljednjim trenucima Lukaku postiže novi gol. Ovoga puta odbila mu se lopta, igrači Lazija ga nisu ispratili misleći da je ofsajd, a on je mirno pogodio u mrežu za 2:0 na poluvremenu.

Nakon sat vremena igre Lazijali se vraćaju u igru. Uz malo sreće Gonazlo Escalante je pogodio za smanjenje rezultata, ali je radost trajala najkraće moguće.

Već u narednom napadu ponovo je Lukaku glavni akter, ovoga puta odradio je gotovo sve i namjestio je gol Lautaru Martinezu koji nije imao problema da pogodi mrežu.

Ostalo je 3:1 tako da Inter trenutno ima 50 bodova, jedan više od Milana. Uvod bolji ne treba, samo napomenuti da se sljedećeg vikenda igra derbi ‘Della Madonnina’ u kojem je Milan formalni domaćin Interu.