Inter će kazniti Vidala zbog crvenog kartona u sinoćnjoj utakmici Lige prvaka

Iskusni čileanski fudbaler Arturo Vidal, kao mnogo puta do sada, dozvolio je da ga emocije savladaju i protiv Reala Madrida te je sinoć ostavio saigrače iz Intera na cjedilu poslije isključenja u 33. minutu.

Inter je već tada bio u rezultatskom zaostatku, a crveni karton koji je Vidal zaradio nakon rasprave sa sudijom Anthonyjem Taylorom dodatno je otežao napore Nerroazzura u meču lige prvaka (0:2).

Milanski klub je do kraja meča primio još jedan gol i ostao sa minimalnim šansama da se dočepa proljeća u Ligi prvaka.

Ovakav potez Vidala izazvao je reakciju i na Giuseppe Meazzi, sudeći prema pisanju Gazzette dello Sport.

Kako se može pročitati, Inter sprema ozbiljnu kaznu za Vidala, a na tome će insistirati i sam trener Antonio Conte, koji je ljut na fudbalera u kojeg je gajio najveće povjerenje prilikom odabira pojačanja za ovu sezonu.

Podsjetimo, Vidal je od dolaska u Inter među najčešće opominjanim igračima.

U Seriji A je na osam utakmica zaradio tri žuta kartona, dok je u Ligi šampiona osim isključenja dva puta javno opemenut.

Sve ovo ne bi trebalo mnogo da čudi ako se zna da je 2015. godine Juventus odlučio da ga proda upravo zbog velikih problema sa disciplinom.