Impresivna igra Sparsa: Sarajlije lako preko Širokog do finala Kupa Mirza Delibašić

Košarkaši Sparsa prvi su finalisti Kupa Mirza Delibašić nakon pobjede nad Širokim Brijegom rezultatom 71:60.

Laktaši su domaćin Final Four završnice Kupa Mirza Delibašić, a u odbranu titule Sparsi su krenuli na impresivan način.

Sarajevski tim je od samog starta bio apsolutno bolji rival i imao je vodstvo od prve do posljednje minute protiv kvalitetnog rivala. Već u prvoj dionici bila je dvocifrena prednost tima sa Grbavice, a do poluvremena se povećala na 15 razlike (42:27).

U nastavku je Široki u nekoliko navrata smanjio predsnost Sparsa na jednocifrenu, ali u ključnim momentima sarajevski tim nije dozvoljavao ozbiljniji priključak Širokobriježanima.

Amar Gegić sa 21, te Kenan Kamenjaš sa 15 poena vodili su Sparse do trijumfa. Kod Širokog Karlo Drežnjak je postigao 14 poena.

U drugom meču, koji se igra večeras od 20 sati, drugog polufinalistu ćemo saznati između ekipa Bosne Royal i Igokee.