Imali veliku podršku Lešinara: Borac u Boriku ubjedljivo savladao Vogošću PH

Rukometaši Borca m:tel ostvarili su ubjedljivu pobjedu u odgođenoj utakmici četvrtog kola Premijer lige BiH u dvorani Borik protiv Vogošće PH (25:14), a domaći su imali veliku podršku Lešinara.

Do 18. minute nijedna ekipa nije imala više od jednog gola prednosti, s tim da je Vogošća vodila samo u osmoj minutu sa 3:2. Serijom od 3:0 domaći su u 30. minuti došli do prednosti do tada (10:7), a do kraja prvog poluvremena Vogošća je smanjila zaostatak i na odmor se otišlo pri rezultatu 10:8.

I na početku drugog dijela obje ekipe su teško dolazile do gola protivnika, ali domaći su čuvali stečenu prednost. Nakon toga Banjalučani su slomili otpor gostiju i na kraju su slavili ubjedljivu pobjedu od 11 golova razlike rezultatom 25:14.

Borac je na drugom mjestu sa 12 bodova, koliko ima i prvoplasirana Gračanica, dok je Vogošća na 14. poziciji sa četiri boda iz dosadašnjih pet utakmica.