Imaju realne šanse: Sirija nije daleko od senzacionalnog plasmana na Svjetsko prvenstvo

.

U prvoj utakmici doigravanja za plasman na Svjetsko prvenstvo, Sirija je odigrala neriješeno protiv Australije (1:1), tako da ima realne šanse, pred revanš, za plasman na Mundijal.

Susret se igrao na neutralnom terenu, tačnije u Maleziji na stadionu Hang Jebat. Australija je imala mnogo veći posjed lopte, međutim i Sirijci su uspjeli stvoriti neke prilike.

Vodstvo Australiji donio je 29-godišnji napadač Bochuma, Robbie Kruse, koji je zatresao mrežu Sirije u 40. minuti. Sirijcima izjednačenje je donio Omar Al Soma u 85. minuti iz penala.

Ukoliko Sirija u revašnu osigura plasman na Mundijal, to bi bilo zaista senzacionalno, a nisu daleko od toga i imaju realne šanse.