Igokea gazi sve redom u ABA ligi, bez većih problema večeras je ‘pala’ i Cibona

Košarkaši Igokee nastavili su sa fantastičnim partijama u ABA ligi i savladali su Cibonu rezultatom 88:80.

Makar dok Zvezda ne odigra svoje mečeve, Igokea je i dalje prva. Jedini bosanaskohercegovački predstavnik u ABA ligi nastavio je gaziti sve redom, a večeras je u Laktašima pala Cibona.

Igokea je u svakoj četvrtini bila za nijansu bolji rival i povećavala je postepeno svoju prednost. Ipak, to nije bilo dovoljno da se meč riješi u nekoj od ranijih faza.

U nekoliko navrata u trećoj i četvrtoj dionici prednost Igokee bila je dvocifrena, ali se Cibona tri minute prije kraja primiče na minus četiri. No, tada domaćin pravi seriju i dolazi do trijumfa koji je još jedan veliki korak ka play-offu za bh. tim.

Marko Jošilo je bio najefikasniji u Igokei sa 15 poena, Gray je dodao 13, a Clemmons 12 poena. Edin Atić je postigao sedam uz pet skokova i četiri asistencije. Kod gostiju je Darko Planinić postigao 15.