Ibišević i Darida donijeli Herthi zlata vrijednu pobjedu

U prvom poluvremenu nismo vidjeli mnogo toga, a ekipa Frankfurta je bila prilično bolji rival. Imali su nekoliko solidnih prilika, a najviše se istakao pokušaj Ante Rebića iz 30. minute kada je uspio izboriti samo korner.

U drugom poluvremenu se sve promijenilo. Utakmica je dobila na intenzitetu, a Hertha je zaigrala mnogo bolje. Odlična igra se isplatilča u 52. minuti kada je bosanskohercegovački fudbaler Vedad Ibišević pogodio nakon asistencije Salomona Kaloua. Pogotku je prethodio pravi rikošet ispred gola gostiju.

Berlinskom timu je posao olakšao švicarski fudbaler bh. porijekla, Haris Seferović, tako što je u 78. minuti dobio direktan crveni karton. Igrača više na terenu Herhta je iskoristila golom Vladimira Daride u 83. minuti za konačnih 2:0.