Iako su Bavarci drugo poluvrijeme bili s igračem manje: Rutinska pobjeda Bayerna u gostima

Nogometaši Bayerna večeras su u prvoj utakmici šestog kola njemačke Bundeslige gostovali kod Greuther Furtha.

Bavarci su slavili rezultatom 1:3, a pogotke za pobjedu zabili su Thomas Muller, Joshua Kimmich te Sebastian Griesback, koji je postigao autogol. Domaćinima je utješni donio Cedric Itten u 88. minuti.

Da će njemački prvak napasti od početka, potvrdio je veznjak Leon Goretzka koji je u 4. minuti opalio s ruba kaznenog prostora, lopta je otišla pored lijeve stative. Samo šest minuta kasnije, na semaforu je 0:1. Činilo se da će to biti kontra domaćina, jer igrači u crvenim dresovima bili su neoprezni u odbrani, ali ubrzo su vratili posjed, pohitali prema naprijed Alphonso Davies dodao je Thomasu Mulleru, koji je precizan za vodstvo.

Muller je još jednom opasan u 21. minuti, lopta je prošla samo nekoliko centimetara od desne stative protivničkog gola. U 31.minuti Bayern vodi s 2:0. Lopta je s desne došla na lijevu stranu, Leroy Sane vratio ju je pred šesnaesterac Joshui Kimmichu, a mladi veznjak sjajno pogodio kut za udvostručenje prednosti.

Žustro se krenulo u drugi dio, jer je u 48. minuti isključenje zaradio jedan od igrača Bayerna. Bio je to Benjamin Pavard, koji je kao zadnji u obrani neoprezno i opasno startao na protivničkog nogometaša i ubrzo je poslan izvan igre, na hlađenje.

Nešto se u nastavku pita i domaće. U 50. minuti, Manuelu Neuer zaprijetio je Branimir Hrgota. Odlično je pucao iz slobodnog udarca u desnu stranu gola, ali njemački vratar uspio je to obraniti.

Pogodak koji će uništiti nade domaćina stigao je u 68. Kimmich je nabacio iz slobodnog udarca s desne strane, a lopta se prvo odbila od domaćeg definzvca Sebastiana Griesbacka, da bi ju na putu do mreže dirao i golman Furtha.

Gosti konačnih 1:3, na opšte oduševljenje svojih navijača, postižu tri minute prije isteka regularnog vremena. Nakon centaršuta u kazneni prostor, najbolje se snašao Cedric Itten te naciljao i pogodio lijevi kut Neuerovih vrata, neodbranjivo za čuvara mreže.