Iako se muče sa efikasnošću na Elland Roadu: Leeds u finišu pobijedio Crystal Palace

Leeds United je u utakmici 14. kola engleske Premier lige na Elland Roadu došao do pobjede protiv Crystal Palacea u sudijskoj nadoknadi (1:0).

U prvom poluvremenu nijedna ekipa nije uputila udarac u okvir gola, ali su imali neke dobre šanse. Domaći preko Adama Forshawa, a gosti preko Jordana Ayewa i Jeffreyja Schluppa.

Ekipa Marcela Bielse bila je blizu vodstva u 53. minuti, ali veliku priliku propustio je Rodrigo. Sa druge strane prijetio je Christian Benteke u 74. i 80. minuti.

Leeds se ove sezone muči sa efikasnošću na Elland Roadu, međutim u sudijskoj nadoknadi Marc Guehi je igrao rukom, a VAR je signalizirao da je to penal. Raphinha je uzeo loptu i pogodio za 1:0.

Ovo je bio tek sedmi gol Leedsa na domaćem terenu ove sezone u isto toliko utakmica, a prošle godine su na Elland Roadu postizali 1.5 pogodaka po utakmici.