I u drugom meču dobili Mornar: Budućnost prvi finalista ABA lige

Budućnost je i u drugom meču polufinala savladala Mornar (81:92), tako da se plasirala u finale ABA lige, gdje će igrati protiv Crvene zvezde ili Igokee (trenutno 1:1 u seriji).

Mornar je imao vodstvo na početku utakmice, ali je do kraja prve četvrtine Budućnost otišla na +7 (20:27). Domaći su u tokom druge dionice dolazili u prednost, međutim gosti su sa dva poena “viška” otišli na odmor (50:52).

Budućnost je odigrala odlično treću dionicu u prvi put došla do dvocifrene prednosti, a u posljednjih deset minuta ušla je sa 12 poena prednosti (67:79). Do kraja meča uspjeli su sačuvati vodstvo te slaviti sa 81:91 i plasirati se u finale.

Prvo ime susreta bio je Cobbs sa 21 poenom, a dodao je po tri skoka i asistencije. Della Valle i Reed dodali su po 14 poena. U poraženoj ekipi Needham je ubacio 13 poena, a Smith 12. Naš Aleksandar Lazić završio je utakmicu sa sedam poena, četiri skoka i asistencijom, a Nemanja Gordić sa četiri skoka i asistencijom.