I dalje maksimalni: Napoli savladao Cagliari i ponovio veliki podvig iz 2018. godine

Napoli je savladao Cagliari u šestom kolu italijanske Serije A rezultatom 2:0, tako da su i dalje maksimalni ove sezone u domaćem prvenstvu.

U 11. minuti Napolitanci su došli do prednosti kada je pogodio Osimhen, a na drugi pogodak čekalo se do 57. minute kada je dosuđen penal, a siguran sa bijele tačke bio je Insigne.

Napolitanci su bili bolji i do kraja utakmice, ali rezultat se nije mijenjao i ostalo je 2:0, tako da je sada klub sa stadiona Diego Armando Maradona na 18 bodova.

Ovo je drugi put u klupskoj historiji da Napoli ima maksimalan broj bodova nakon šest kola, tako da su ponovili podvig iz sezone 2017/2018.