Hoffenheim “pregazio” Werder Bremen i tako prekinuo niz utakmica bez pobjede

Hoffenheim je bio veoma ubjedljiv protiv Werder Bremena u utakmici 22. kola njemačke Bundeslige, a domaći su slavili rezultatom 4:0.

Domaći su prvi zaprijetili kada je šutirao Christoph Baumgartner u 12. minuti, da bi ih Ihlas Bebou u 26. minuti doveo u prednost. U finišu prvog poluvremena mreža gostiju još jednom se zatresla, a pogodak je upisao Baumgartner.

Hoffenheim je sjajno počeo i drugi dio utakmice kada je Munas Dabbur pogodio na asistenciju Bebou. U nastavku nije bilo prevelikih uzbuđenja, a onda je postigao odličan pogodak u 90. minuti za konačnih i ubjedljivih 4:0.

Tako je tim iz Sinsheima prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede u svim takmičenjima.