Hoffenheim bez Bičakčića brzo riješio meč s Paderbornom, Kapić još uvijek čeka na debi

U prvoj utakmici desetog kola njemačke Bundeslige Hoffenheim nije imao problema protiv Paderborna (3:0), a na klupi za rezerve presjedila su dva bosanskohercegovačka fudbalera, Ermin Bičakčić i Rifet Kapić.

Već u drugoj minuti Robert Skov je iz slobodnog udarca doveo Hoffenheim u prednost. Tim iz Sinsheima imao je dobru šansu u devetoj minuti preko Ihlasa Beboua, a u 15. minuti Pavel Kaderabek je pogotkom udvostručio prednost domaćih.

Nakon 25 minuta igre bilo je sve riješeno. Jurgen Locadia je pogodio na asistenciju Kaderabeka za 3:0. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao. U drugom dijelu nije bilo mnogo šansi. Vrijedi istaći pokušaj Sargisa Adamyana na jednoj i Abdelhamida Sabirija na drugoj strani.

Ermin Bičakčić, reprezentativac Bosne i Hercegovine, presjedio je na klupi Hoffenheima, baš kao i Rifet Kapić, koji još uvijek čeka na debi u dresu Paderborna. Iako je nedavno trener ovog kluba rekao da je sve bliži tome da zaigra, bh. veznjak i dalje čeka na prve minute.

HOFFENHEIM – PADERBORN 3:0