Hoće li Real Madrid zauzeti lidersku poziciju pred El Clasico: Barcelona kiksala u San Sebastianu

U sklopu 17. kola španske La Lige Barcelona je odigrala 2:2 u gostima kod Real Sociedada u San Sebastianu.

Domaćini su poveli već u 12. minuti preko Oyarzabala, za 1:1 zabio je Griezmann. U 49. minuti Barcelona je preokrenula golom Luisa Suareza, a konačnih 2:2 postavio je bivši fudbaler Manchester Uniteda Adnan Januzaj u 62. minuti dvoboja.

Ovim remijem Barcelona je i dalje prva četiri dana prije El Clasica, ali ima samo bod više od drugog Real Madrida koji ima utakmicu manje.

Kraljevski klub sada ima priliku, eventualnom pobjedom nad Valencijom u sutrašnjoj utakmici, dočekati veliki španski derbi na liderskoj poziciji.