Historija ispisana: City teniskim rezultatom postao prvi klub sa svim trofejima u jednoj sezoni u Engleskoj

Fudbaleri Manchester Cityja rezultatom 6:0 slavili su protiv Watforda u finalu FA Cupa i tako osvojili najstarije fudbalsko takmičenje na svijetu.

Nakon Premier lige i Liga kupa, fudbaleri Cityja su osvojili i FA Cup i tako je Pep Guardiola postao prvi trener koji je osvojio triplu krunu domaćih trofeja u Engleskoj, a Građani prvi tim sa takvim dostignućem.

Da stvari budu još impresivnije, ostvarena je najveća pobjeda u historiji finala FA Cupa, pa je tako City upotpunio slavlje. Također, Građanima je pripao i Community Shield na početku sezone, pa je jasno o kakvoj dominaciji je riječ.

U prvom poluvremenu postignuta su dva gola u mrežu Watforda, pogađali su David Silva i Raheem Sterling. To je bio i konačan rezultat prvog dijela.

U nastavku prava rapsodija Guardiolinog tima. Do het-trika je došao Sterling, a po jedan su dodali Gabriel Jesus i Kevin de Bruyne. City je mogao još golova, ali je Gomes dobro odbranio u nekoliko navrata.