Hezonja i Vorontsevich srušili Real u Kazanju, Zenit ubjedljiv protiv Baskonije

Sedmo kolo Eurolige kompletirano će biti večeras, a odigrana su prva dva meča današnjeg programa.

Malo iznenađenje vidjeli smo u Kazanju, gdje je Unics uspio da savlada favorizovani Real Madrid sa 65:58.

Bila je to “tijesna” utakmica kroz cijeli njen tok, pošto su se timovi držali u egalu. Madriđani u posljednju četvrtinu ulaze s prednošću, ali potom su odigrali jako loših deset minuta.

Ubacili su svega 7 poena u četvrtoj dionici, a Unics je to iskoristio da preokrene rezultat u svoju korist i slavi sa 65:58.

Ruski tim su do pobjede nosili Hezonja i Vorontsevich. Hrvat je ubacio 13 poena i uhvatio 8 skokova, a i Rus je imao isti poenterski učinak.

Kod Reala je 15 poena i 7 skokova imao Tavares, dok je 13 poena dodao Yabusele.

Zenit je u Sankt Peterburgu pregazio ekipu španske Baskonije, koju je savladao s ogromnih 83:54. Povela je ekipa Duška Ivanovića nakon prve četvrtine sa 21:23, ali u nastavku je sve išlo na ruku domaćih košarkaša pa je Baskonia do četvrte četvrtine uspjela da ubaci tek 14 poena…

Meč je tako brzo bio riješen, a na kraju je Zenit slavio sa 83:54.

Loyd je ubacio 20 poena, uhvatio 8 skokova i podijelio 4 asistencije, a Kulagin je dodao 12 poena.

Kod Baskonije je Granger imao 13 poena, a po 12 su dodali Fontecchio i Baldwin.