Hertha prokockala prednost u finišu protiv Eintrachta, Klinsmann nije dao priliku Ibiševiću

Eintracht Frankfurt i Hertha odigrali su utakmicu bez pobjednika u susretu 14. kola njemačke Bundeslige, a kod gostiju priliku za igru nije dobio bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine, Vedad Ibišević.

Nakon prilika Daviea Selkea i Martina Hintereggera, Hertha je došla u prednost u 30. minuti kada je pogodio Dodi Lukebakio na asistenciju Marka Grujića. Osam minuta poslije Daichi Kamada je pogodio za domaće, ali je sudija nakon korištenja VAR-a poništio gol.

Grujić je u 63. minuti udvostručio prednost Herthe, a samo dvije minute poslije Hinteregger je smanjio na 1:2. Domaći su napadali u nastavku, a u 86. minuti došli su do izjednačenja kada je pogodio Sebastian Rode, a rezultat 2:2 na kraju se ispostavio i kao konačan.

Novi trener Herthe, Jürgen Klinsmann, nakon što ja ga je u prošlom susretu uveo s klupe, ovaj put nije dao priliku za igru Ibiševiću.

EINTRACHT FRANKFURT – HERTHA 2:2