Hertha poražena bez Ibiševića, Vrančićev Darmstadt izgubio od Leverkusena

U terminu od 20 sati odigrano je pet utakmica 27. kola njemačke Bundeslige, a nastupio je samo jedan bosanskohercegovački reprezentativac, Mario Vrančić, čiji je Darmstadt poražen od Leverkusena (0:2).

Hertha je poražena na gostovanju kod Borussie Monchengladbach (1:0), a na ovom susretu nije igrao Vedad Ibišević, zbog kartona. Domaći su bili bolji tokom cijelog susreta, a do pobjede su došli golom Larsa Stindla u 16. minuti.

Darmstadt našeg Marija Vrančića izgubio je na svom terenu od Leverkusena (0:2). Prvo je pogodio Kevin Volland u 15. minuti, a zatim isti igrač bio je strijelac i u 56. minuti. Vrančić je igrao do 55. minute kada ga je zamijenio Rosenthal.

Feriburg je slavio na gostovanju kod Wolfsburga (0:1). Iako su domaći imali više loptu u svom posjetu i stvorili više šansi, gosti su odnijeli sva tri boda. Pobjedonosni gol postigao je Florian Niederlechner u 78. minuti.

RB Leipzig je došao do 17 pobjede u sezoni na gostovanju kod Mainza (2:3). Marcel Sabitzer je pogodio za 0:1 u 48. minuti, a samo četiri minute poslije Timo Werner je povisio na 0:2. Jairo Samperio je smanjio na 1:2 u 69. minuti, a u 81. Naby Keita pogodio za 1:3. Konačan rezultat postavio je Yoshinori Muto u sudijskoj nadoknadi.

Isti rezultat bio je i na utkmici između Augsburga i Ingolstadta (2:3). Sonny Kittel i Almog Cohen pogađali su za goste u prvom poluvremenu, a Cohen je drugim golom u 67. minuti pogodio za 0:3. Za domaće su do kraja pogađali Paul Verhaegh i Halil Altintop.