Hat-trick Lewandowskog: Bayern Munchen “pregazio” Schalke na Veltins Areni

Bayern Munchen ostvario je ubjedljivu pobjedu protiv Schalkea u utakmici drugog kola njemačke Bundeslige (0:3), a sva tri gola za Bavarce postigao je Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski je prvi put zaprijetio u 17. minuti, a samo dvije minute poslije dosuđen je penal za goste, koji je poljski napadač pretvorio u pogodak za 0:1. Omar Mascarell je imao prvu šansu za Schalke, a na drugoj strani je u 31. minuti zaprijetio Thomas Muller.

Veliku šansu Bavarci su imali u 43. minuti kada je pokušao Corentin Tolisso, ali rezultat se nije mijenjao. Nakon samo pet minuta igre u drugom dijelu Lewandowski je pogodio za 0:2. Matija Nastasić je u 64. minuti imao priliku smanjiti rezultat.

Lewandowski je hat-trick kompletirao u 75. minuti. Domaći su do kraja utakmice imali dvije dobre prilike, a prvo je pokušao Daniel Caligiuri u 79. minuti, te Guido Burgstaller u 83. minuti, no rezultat se nije mijenjao.

SCHALKE – BAYERN MUNCHEN 0:3