Haris Medunjanin asistent u novoj pobjedi lidera Istoka, očajna večer Zlatana Ibrahimovića

Još jednu dobru partiju u dresu Philadelphia Uniona odigrao je Haris Medunjanin.

Bivši reprezentativac BiH ponovo je bio jedan od zapaženijih pojedinaca u novoj pobjedi svog tima, koji je trenutno lider Istočne konferencije američke MLS lige.

Union je na svom Talen Energy stadionu savladao ekipu Houston Dynama sa 2:1, a asistent kod prvog gola poljskog internacionalca Kacpera Przybylka u 18. minuti bio je upravo Medunjanin. Bila je to deveta ovosezonska asistencija Zmaja.

Gosti su izjednačili u 42. minuti preko Christiana Ramireza, da bi trijumf Philadelphiji donio Jack Elliott pogotkom u 78. minuti.

Očajnu večer je imao Zlatan Ibrahimović. Švedski napadač je čak 15 puta šutirao prema golu DC Uniteda (samo jednom u okvir) i nije se ipak upisao u listu strijelaca. To je ekipa iz glavnog grada SAD iskoristila te došla do trijumfa nad Ibrahimovićevim Los Angeles Galaxyjem od 2:1.

Pogotke za oslabljeni DC United (nije igrao Wayne Rooney) postigli su Paul Arriola i Lucas Rodriguez, a Favio Alvarez je bio strijelac za sastav iz Kalifornije.