Hajduk slavio u gostima kod viceprvaka, reprezentativac BiH igrao u drugom poluvremenu

Lokomotiva i Hajduk su u Zagrebu u zaostaloj utakmici 9. kola Hrvatske nogometne lige odigrali 1:2.

Gosti su su poveli golom Mije Caktaša u 12. minuti, Lokomotiva je izjednačila pogotkom Tucija u 56., a pobjedu Hajduku donio je drugim golom Mijo Caktaš nakon kornera u 90. minuti.

U ovom susretu nastupio je i reprezentativac BiH Darko Todorović, koji je ušao u 55. minuti umjesto Marina Jakoliša.

Bio je to treći susret Hajduka otkako je ekipu preuzeo Boro Primorac, te druga pobjeda uz jedan remi. Primorac je debitovao neriješenim susretom protiv Osijeka, a potom je u slavio u Koprivnici protiv Slaven Belupa. Hajduk je nakon te utakmice otputovao u Zagreb gdje je trenirao za današnji dvoboj u kojem je osvojio važna tri boda.

S druge strane, Lokomotiva je ove sezone u 12 prvenstvenih susreta slavila samo jednom i to još u drugom kolu 21. avgusta protiv Rijeke (1:0). Očajan bilan aktuelnog viceprvaka Hrvatske.