Hajduk savladao Varaždin na Poljudu, Kerim Memija postigao autogol

Hajduk je na Poljudu savladao Varaždin u utakmici 24. kola 1. HNL rezultatom 2:0, a autogol postigao je bosanskohercegovački fudbaler Kerim Memija.

Domaći su poveli već u osmoj minuti kada je pogodak postigao David Čolina. U petoj minuti sudijske nadoknade bilo je 2:0 za Hajduk, a autogol postigao je Memija.

Nakon jednog bezazlenog ubačaj u 16 metara, Horkaš je izletio na loptu, a Memija ga nije vidio i udarcem glavom je zabio za Hajdukovih .

U drugom poluvremenu rezultat se nije mijenjao, a Memija je na poluvremenu ostao u svlačionici. U redovima domaćih svih 90 minuta odigrali su Nihad Mujakić i Darko Todorović.