Hajduk i Dinamo podijelili bodove u derbiju, reprezentativac BiH odigrao cijeli meč

U najvećem derbiju hrvatskog nogometa, u odgođenoj utakmici 22. kola HNL, Hajduk i Dinamo su na Poljudu odigrali 1:1.

Dinamo nije uspio i četvrti puta ove sezone u prvenstvu svladati Hajduk, ali je i remijem napravio novi veliki korak prema odbrani naslova prvaka te jednoj od najuspješnijih sezona u klupskoj historiji, jer Zagrepčane još očekuje finale Kupa, a u Evropi je maksimirski klub stigao do četvrtfinala Evropske lige.

S druge strane u taboru Hajduka teško je pronaći dobre vijesti, jedina je što su napokon protiv najvećeg rivala izbjegli poraz, ali bod na Poljudu je premalo kako bi se zadržala nekakva nada da bi se u zadnja četiri kola splitski klub mogao dokopati mjesta koje vodi u Evriopu.

Dinamo je poveo u 16. minuti pogotkom Lovre Majera, a izjednačio je Marko Livaja u 44. minuti.

Reprezentativac BiH Darko Todorović odigrao je cijeli meč za splitsku ekipu, pritom bio među najbolje ocijejnjenim igračima Hajduka.

Četiri kola prije kraja prvenstva Dinamo je na vrhu tabele sa 75 bodova, sedam više od drugoplasiranog Osijeka. Treća je Gorica sa 56, a četvrta Rijeka sa 52. Hajduk ima 48 bodova i nalazi se na petom mjestu.