Haaland promašio penal u pobjedi Dortmunda, Wolfsburg sve bliže Ligi prvaka

Odigrane su večeras četiri utakmice 30. kola njemačke Bundeslige, a Wolfsburg je pobjedom protiv Stuttgarta došao još jedan korak od Lige prvaka.

Wolfsburg je na gostovanju bio bolji od Stuttgarta rezultatom 1:3. Schlager je doveo Vukove u vodstvo u 13. minuti, a nakon toga Švabe nisu iskoristile penal. Promašio je Froster. Weghorst je udvostručio prednost u 29. minuti.

U drugom dijelu utakmice viđena su još dva pogotka, a Gerhardt je povisio na 0:3 u 65. minuti, a da bi u drugoj minuti sudijske nadoknade Castro ublažio poraz Stuttgarta i postavio konačan rezultat utakmice.

Borussia Dortmund je pobijedila Union Berlin sa 2:0 i ostala u igri za plasman u Ligu prvaka, iako su joj šanse jako male. Haaland je promašio penal u 27. minuti, ali to je popravio Reus i doveo Milionere u prednost. Drugi gol djelo je Guerreira u 88. minuti.

Hoffenheim je velikim preokretom savladao Borussiju Monchengladbach sa 3:2. Gosti su vodili sa 0:2 pogocima Plee i Lazara u prvom dijelu utakmice, a onda je tim iz Sinsheima sa dva gola Kramarića i jednim Beboua došao do pobjede.

Mainz je na gostovanju savladao Werder Bremen (0:1), a jedini pogodak na utakmici postigao je Szalai u 16. minuti.