Gust raspored ne ostavlja traga: Neporažena Igokea razbila i Čelik u Zenici

Košarkaši Igokee upisali su novi ubjedljiv trijumf u Ligi za prvaka Bosne i Hercegovine savladavši Čelik u Zenici rezultatom 99:74.

Ovih dana na rasporedu su zaostale utakmice Lige za košarkaškog prvaka BiH, a u dva dana Igokea je upisla dva vrlo ubjedljiva trijumfa.

Nakon jučerašnjih plus 17 u Sarajevu protiv Sparsa, jednako kvalitetno je tim iz Aleksandrovca odigrao i danas. Ipak, Čelik je bio nešto bolji na otvaranju.

Prva dionica pripala je Čeliku i činilo se da bi Zeničani mogli pružiti težak otpor favorizovanom gostu. Ipak, to je bilo sve. Od druge četvrtine Igokea preuzima rezultat, povećava ga i u posljednjoj četvrtini odlazi na više od 20 poena prednosti.

Marko Jošilo je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 18 poena, a dva manje je dodao Milan Vulić. Najefikasniji u redovima Čelika, ali i u cijelom meču, bio je Haris Delalić (22 poena), a pratio ga je Milivoje Božović (17).