Gubili s 2:0 na gostovanju kod Monaca: Nimes osvojio prvi bod u sezoni, Duljeviću pola sata

Nimes je osvojio prvi bod ove sezone u francuskom šampionatu. I to nakon što je prethodno gubio sa 2:0 na gostovanju kod favoriziranog Monaca.

Kneževi su poveli preko iskusnog Islama Slimanija u 39. minuti, da bi prednost domaćih udvostručio Wissam Ben Yedder u 44.

No, drugo poluvrijeme je bilo košmarno za skupocjenu ekipu Monaca. Prvo je stoper domaćih Jemerson dobio crveni karton u 55. minuti, a zatim je krenuo i rezultatski sunovrat Kneževa.

Bh. reprezentativac Haris Duljević u igru je ušao u 60. minuti i, slučajno ili ne, Nimes je zaigrao mnogo bolje u napadačkom segmentu. Upravo je bivši fudbaler Sarajeva učestvovao u akcijama kod oba gola.

On je, naime, izbacio dva puta u kontru Zinedinea Ferhata, dvostrukog asistenta za pogotke gostiju. Ferhat je prvo asistirao Philippoteaxu u 70. minuti, a zatim i Denkeyu na osam minuta prije kraja za konačnih 2:2 i prvi bod Nimesa ove sezone.

MONACO – NIMES 2:2